Παρασκευή 29 Ιανουαρίου 2010

Πανελλήνιες διακρίσεις στο πιγκ-πογκ

Στο ανοιχτό πρωτάθλημα μικρών ηλικιών της Σίνδου Θεσσαλονίκης, το Σάββατο 01.03.09 στους παμπαίδες, ο Κωνσταντίνος Αγγελάκης από τον Αθλητικό Σύλλογο "Πρόοδος" Ν. Βουτζά κατέλαβε την 2η θέση.

Στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα παμπαίδων-παγκορασίδων στην επιτραπέζια αντισφαίριση που διεξήχθησαν στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας, το Σάββατο 23.05.09, ο Κωσταντίνος Αγγελάκης του Αθλητικού Συλλόγου "Πρόοδος" Ν. Βουτζά κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο διπλό παμπαίδων με τον Νίκο Αντωνιάδη του Α.Σ Πέρα Αθηνών.

Στο 5ο τουρνουά του Α.Σ. Πέρα Αθηνών για τις μικρές ηλικίες το Σάββατο, 30.05.2009, ο πρωταθλητής Ελλάδας Κωνσταντίνος Αγγελάκης κατέλαβε τη δεύτερη θέση στο διπλό παμπαίδων.

Στο πανελλήνιο τουρνουά παμπαίδων «ΤΕΡΖΑΚΙΑ» το οποίο διοργανώνει κάθε χρόνο η Ελληνική Ομοσπονδία Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης, ο πρωταθλητής Ελλάδας Κωνσταντίνος Αγγελάκης από τον Αθλητικό Σύλλογο "Πρόοδος" Ν. Βουτζάς κατέλαβε την 1η θέση στο ατομικό παμπαίδων (Δ, Ε, ΣΤ Δημοτικού) , ο Πύρρος Τσαγκάνης την 3η θέση (Α, Β, Γ Δημοτικού) και ο Γιάννης Τσαγκάνης πέρασε στην οκτάδα (Δ, Ε, ΣΤ Δημοτικού) (φωτογραφία μαζί με τον προπονητή του Αθλητικού Συλλόγου "Πρόοδος"Ν. Βουτζά Λουίτζι Σκέμπρι.